Vipdükkan ‘ da sele gitti !

Twitter0Facebook0Google+0

Vipdükkan kapanıyor …

Üzgünüm

E-ticaret pazarı için üzülmeye devam ediyoruz, geçmiş olsun diyelim , girişimcileri bu cesaretlerinden ve genç girişimcilere örnek olduklarından dolayı teşekkür ederiz.

Kapanan sitelerin ardından konuşan adam olarak yine beni laf yağmuruna tutacak kişiler, mutlaka olacak ama onlara soruyorum hazır mısınız ?Ben hiç bir yorumumda firma yada kişi hedef almam ama güncel sonucu alırım tüm pazarın kompozisyonunu dökerim .

Bu sefer çok şey yazmayacağım ama bu durumu da önceden biliyordum daha fazlasını da biliyoruz, aslında SİZLERDE BİLİYORSUNUZ kimlerin serumla ayakta durduğunu, bunun için MEDYUM olmaya gerek yok, GERÇEKÇİ olmaya ihtiyaç var.

Ancak Klavye başında ekran karşısında değil pazarın içinde gezerek bazı şeyleri görürsünüz ; P.Shopping firmaları ile çalışıyorsanız durumun izahını daha iyi yapabilirsiniz . Pazarın içinde biraz dolaşın ; çıkın , konuşun, yorumlayın .

Şu 3 yazıma odaklanın, zamanınız olur ise :

Son yazım pazarın nabzını tutmak ile ilgiliydi ; http://www.hakanyalcin.net/e-ticaret-de-son-durumlar-nasil/

http://www.hakanyalcin.net/dikkat-etmek-lazim-asiri-buyume-hirsinin-neden-oldugu-surdulemez-borclanma-pek-cok-marka-icin-sonu/

http://www.hakanyalcin.net/kucuk-girisimciyi-kor-eden-buyuk-basarili-girisimler/

Doğrular Söylenseydi

Eger seminerlerde ,cafe toplantilarinda 4 yildir dogrular soylense idi ; bu kadar ” heyecanli girisimcinin ” hayalleri ve paralari car cur olmazdi. Mertce cikip birileri bizde isi biliyoruz sandik ama ongoremedik gercegini kabul etmeli ki ; egri ile dogruyu ayirsin bu insanlar .

Ben bizzat kabul ettim ; http://www.hakanyalcin.net/e-ticaret-de-yanilgiya-dustugum-an/

Anlayalım

Seminerlerde cebi dolu girişimcilerin anlattıklarından ne anlıyorsunuz bana da anlatın.

Başarısızlık seminerine gittim geçtiğimiz senelerde , adamlar milyar dolarlık adı lazım değil iş adamını konuşsun diye getirmiş :) adam işi batırmış ertasi hafta 100 tane boeing uçak siparişi vermiş bunuda gençlerin karşısına çıkarmışlar . Bu adamın karar aldığı anda ki piskoloji hangi gence nasıl örnek olsun .

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

2 adet yorum var

  1. Demet

    İşte kızdığım konu tamda buydu..Kendi işini kuran bazıları, ilk etapta başlıyorlar insanları sadece ‘$=para’ olarak görmeye..Ve bu böyle devam ediyor.Müşterini önce memnun etmelisin, o zaten memnunsa sana para olarak koşa koşa geri döner.Hem de 1 kişiyken ,yayılarak 100 lerce kişiyi de arkasından getirerek..
    Şikayetvar com da bu firmanın tam 4254 tane şikayeti var..Ve bunların çoğu müşteri hizmetleri,ürün tedarik,ürün kalitesizliği ile ilgili..Ben üzgün değilim kapanmasına ve milyon dolarların heba olmasına. Hakeden kazansın..

    Bu arada sizi de takip ediyoruz.Tecrübeleriniz bizi çok iyi bilgilendiriyor.Emeğinize sağlık,teşekkürler.

  2. Geri izleme: Daybuyday kapanıyor | Hakan Y.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.