Mecidiyeköy dutluktu dedem arsa alsaydı şimdi zengindik

Yüz milyarıncı kez söylüyorum , “mecidiyeköy dutluktu dedem arsa alsaydı şimdi zengindik” dedirtmemek için adımlarınızdan bir kaç dijitalleştirin hem siz hem tornunuz için :) .

Düşmeden

Arkadaşlar ben bunu söylüyorum ama denedim denemesem söylemiycem , 2009 senesinde muhasebecilik mesleğimi attım kenara toplamda 20,000$ lık bir girişim (e-ticaret) yaptım hayatımda kendi adıma söylüyorum resmen basamak atladım , maddi veya manevi FARKETMEZ ama denedim ve gördüm , denemeden göremiyorsunuz bazı şeyleri , bata çıka , eğile büküle öğreniyorsunuz , DÜŞMEDEN kalkmayı öğrenmek zor.

Bakın ben bu tip yorumlar yapıyorum arkadan biri çıkıyor yorumum altına çok paraaa lazım diyor , ARKADAŞ ben 5,000 TL ile başladım , bir dijital fotoğraf makinesi , bir beyaz ahşap tabaka ( foto çekimi için) , home ofis, ufak bir şahıs firması, kırtasiyeden boş etiketler markamı bastım üzerine , zarf aldım boş onada marka logosu vs ,excel de fatura basım şablonu yaptım … azcık da PR ile siparişleri almaya başladım ilk faturalarımı kestim . 8 Ay sonra bir kaç yatırımcı ile görüştüm bundan sonrası zaten sana ve projene kalıyor.

Önemli Olan

Önemli olan zaten yatırımcılar ile görüşebilmen yada gücün var ise pozitif ve sürdürülebilir ivme kazanabilmen , sen işini zaten biraz ölçekle gerisi geliyor çorap söküğü gibi, düşünceyi ölçekleyemessin o sadece sanal bir şey olur , pratik de var olan her şeyi ölçekleyebilirsiniz.

Ben şimdi yine 5,000 lik ufak bir projeye başlıyorum , önemli olan cesaret ve iş yapma beceriniz . Tedarikçi olarak anlaştım bile bu işler böyle arkadaşlar bugün 100 TL kazanırsınız yarın 1,000 TL kazanırsınız yada bugün 100 TL kazandırın iş size bir çok kapıyıda beraberinde açar .

Bakış Açısı

Siz 6 ayda ben son model arabaya binicem , patron olucam şu bu derseniz işiniz zor, söyleyeyim .

Genellemeleri sevmem ama şuna inanıyorum sözlerimin gittiği bir yer ve birileri mutlaka var , bunun farkındayım ve bunun için söylemekteyim.

Sevgiler
Hakan Y.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

3 adet yorum var

 1. ismail

  bence bi değişiklik olmazdı dayım onu yerdi :)) kuzeninden selamlar nette dolaşırken buldum siteni

 2. kaçak

  Hakan bey merhaba,
  e-ticaret koçluğu yaptığınız referans site/firma verebilir misiniz?

 3. admin

  e-mail adresinize geri dönüş yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.