E-Ticaret ve Emailing

2009 Senesinde kurmuş olduğum alışveriş sitem ile e-ticaret hayatına pratikde de bizzat giriş yaptım. Alışveriş sitemde bayan ve erkek kategorilerinde tekstil ürünleri satıyordum. Tekstili seçmiştim çünkü bu konu gerçekten anladığım bir konu idi. E-ticaret sitem ve bununla ilgili detayları hakanyalcin.net’de bulabilirsiniz burada asıl olarak değineceğim konu tabi ki e-mailing olacak.

Neden kendi girişimimi anlattım çünkü ben bu işe girerken e-mail gönderme tekniğinin bu denli önemli bir nokta olduğunu düşünmemiştim.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

2 adet yorum var

  1. E-mailing gerçekten önemli mi bu kadar ?

  2. Elif

    Email eticaret siteleri için oldukça önemli bir konu. Son 2 yılda fırsat sitelerinin mail kutularımızı çöplüğe dönüştürmeleri ile açılma oranları aşırı düştü. Artık iş setrow un yaptığı gibi müşteriyi analiz edip sadece açanlara doğru ilgili içeriği göndermeye dayanıyor. Yoksa klasik eski usul gibi tüm müşterilerinize aynı mail i atarsanız hiç bir verim alamazsınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.