E-Ticaret Üzerine Söylemlerim

Kişisel öngörülerimi bu yazıda sizler ile paylaşacağım. 2011 Senesi E-Ticaret’in miladı sayılabilecek senelerden bir tanesi olacak. 2011 Senesi içinde o kadar çok e-ticaret girişimi yapıldı ki şu anda bu girişimlerin sayıları ve durumaları hakkında net bilgiye sahip olmak zor.

Fırsat sitelerinde ki inanılmaz yükseliş burada bir çekim merkezi oluşturdu. Bu çekim merkezi bir çok şirketin radarına takıldı gerek yatırımcılar gerekse e-ticaret ‘ den uzak firmalar fırsat siteleri sayesinde internet pazarını daha etkin kullanmaya başladı.

Özel Alışveriş kulüpleri aynı şekilde yükselen bir ivme ile tavan yaptı diyebiliriz. Şu anda yaklaşık 18 tane özel alışveriş kulübü bulunuyor pazar lideri Markafoni.com ve onu izleyenler şeklinde paylanmış durumda.
Bu saatden sonra pazara yeni yatırımcılar girer mi derseniz , girer tabi ki ama Markafoni’yi koltuğundan edemez ancak sıralamaya girer hatta sadece spor yapmış olur.

2012 Senesi tam bir niş e-ticaret fırtınasını estirecek. Sadece bir ürün grubunu adepte olmuş şirketler müşterilerine bu alanda hizmet verecek.

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Sadece bir yorum var

  1. Kolay kolay kimse Markofoni’ yı koltuğundan edemez ama bu piyasada dengeler her an değişebilir. Ciddi yatırımlar ve satın alımlarla pazarda sürekli bir hareketlilik yaşanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.