E-Marketing ‘ de İkon Kullanımı , Farklılık İsteği

Burada konuyu çok ta uzatmak istemiyorum ;

Malumunuz Türkiye internet pazarı alanında ki oyuncu sayısı son 2-3 senede inanılmaz bir artış gösterdi . Yüzlerce site milyonlarca müşteriye hizmet veriyor ve bu hizmeti ben en ben iyi veririm diyerek te birbirleri ile sonsuz bir yarış içindeler.

Online alışveriş yapmayı seven kişiler bir çok siteye üyeler ( bende dahil olmak üzere) fakat bu üye oldukları sitelerin kimine bir gezip bakmak için kimine bir gün lazım olur diye üye oluyorlar . Birde devamlı alışveriş yaptıkları sevdikleri siteler var . Hal böyle olunca bir çok internet kullanıcısının e-posta kutusu her sabah onlarca mail ile doluyor ;

Bir markanın ürünleri aynı zaman aralığında birden çok private shopping de indirimde olabiliyor .

Kişinin kredi kartında alışverişe ayırdığı 500 TL si var ise o e-posta kutusunda ki sitelerin hangisinden alışveriş yapacağına karar vereceği çok önemli !

Zatan sizin amacınız bu 500 TL kendi dükkanınızda harcatmak !

Hal böyle iken arkadaşlarım ,

şimdi size kendi e-posta kutumdan bir görsel paylaşacağım kaç dk da bir e-mail geldiğini göreceksiniz , ( kişisel e-mailleri saymıyorum , alışveriş sitelerinden bahis ediyorum .

Ve yine burada dikkat etmenizi istediğim olay maillerin e-posta ma geliş saatleri ! 5 – 10 Dakikada bir alışveriş sitelerinden haberler geliyor .

Yani şunu anlayalım , AVM büyüdü , dükkan sayısı arttı , birbirinin aynısı yada denk ürün satan bir çok mağaza bulunuyor .

Her dükkanın vitrininde ben en iyiyim yazıları mevcut , müşteriyi içeri çekmek için herkes kendi şovunu yapıyor .

 

E-mail marketing de yeni taktikler denenmeye başlandı , sizin de dikkatini çekmiştir . Açılmayan mail ler firmaları sonunda bu mail i nasıl açtırırız noktasına getirdi . Her mail in başında yakında farklı ikonlar göreceksiniz.

 

 

maillerin bir çoğu açılmayınca firmalar e-mail’lerin açılma oranını her türlü arttırmaya çalışıyorlar bilmem kaç karakterlik alanda her türlü cambazlığı yapıyorlar … kişiselleştirilmiş mailing taktikleri… yapacak bir şey yok… denemek lazım…

 

       İkonlar !

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.